Úvod Časté dotazy Portál veřejné správy

Portál veřejné správy

Na Portálu veřejné správy najdete informace o službách veřejné správy, formuláře, věstníky, seznam datových schránek a další. Najdete tam také odkazy na státní instituce. Z Portálu veřejné správy se můžete přihlásit na Portál občana.

Pomohl vám tento článek?

Životní situace jsou popisy služeb veřejné správy. Pokud si chcete něco vyřídit, tento popis vám pomůže zorientovat se v tom, na který úřad se obrátit, co s sebou máte přinést, jaké jsou poplatky a najdete tam i informace o tom, z jakých právních předpisů služba vychází.

Pomohl vám tento článek?

Když se vám v životě něco děje, třeba měníte trvalý pobyt, čekáte dítě nebo vstupujete do manželství, a zároveň vám z toho vyplývají práva a povinnosti vůči státu, říkáme tomu životní událost.

Pomohl vám tento článek?

Životní situace je jedna služba veřejné správy. Při životní události musíte nebo můžete vyřešit více služeb s veřejnou správou.

Pomohl vám tento článek?

Průvodce jsou jednoduché návody, které vám pomohou se lépe zorientovat ve službách veřejné správy. Díky nim nezapomenete na žádnou povinnost a budete vědět, na co máte právo.

Pomohl vám tento článek?

Portál veřejné správy je otevřená internetová stránka, kde najdete obecné informace o službách veřejné správy. Do Portálu občana se musíte přihlásit ke svému soukromému účtu a můžete si zažádat o výpisy, spravovat svoje údaje a komunikovat s veřejnou správou pomocí datové schránky atd.

Pomohl vám tento článek?